تفاوت بلیچینگ و سفید کردن دندان

بلیچینگ و سفید کردن دندان

تفاوت بلیچینگ و سفید کردن دندان

 بلیچینگ یا سفید کردن دندان

 

در این مقاله می خواهیم به تفاوت بلیچینگ و سفید کردن دندان بپردازیم..

می توان گفت یکی از خدمات عمومی دندانپزشکی بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها می باشد. با بالا رفتن سن، روی مینای دندان ترک های ریزی ایجاد می شود، که محل تجمع باکتری شده و به مرور زمان رنگ دندان ها تغییر می کند. امروزه متقاضیان زیادی به خدمات سفید کردن دندان روی آورده اند. آلودگی ها و باکتری های دندان را می توان با روش های سفید کردن دندان از بین برد و دندان ها دوباره سفید می شوند. بر پایه توصیف منابع معتبر دندانپزشکی، در روش بلیچینگ دندان های شما روشن تر از حالت طبیعی می شوند و در روش جرم گیری، سفید کردن دندان منجر به برگشت رنگ دندان های شما به حالت طبیعی نیز می شود.

 

مراحل سفید کردن دندان، شامل :

۱. مسواک زدن با خمیر دندان های سفید کننده

۲. استفاده کردن از نوار سفید کننده

۳. استفاده کردن از ژل سفید کننده

۴. سفید کردن دندان با لیزر

 

بلیچینگ چیست ؟

بد رنگی ها و رنگدانه هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها شده و گاهی برخی از بد رنگی های ژنتیکی را می توان با روش بلیچینگ برطرف نمود و به شما دندان هایی سفید و زیبا هدیه می کند. 

ناگفته نماند یکی دیگر از روش های سفید کردن دندان، لمینیت دندان است، که در مقاله ای مربوط به لامینیت دندان به آن پرداخته ایم.

تفاوت بلیچینگ و سفید کردن دندان

تفاوت بلیچیگ و سفید کردن دندان این است که، بلیچینگ کردن دندان، زمانی است که دندان ها از حالت طبیعی سفیدتر می شود. اما برگشت رنگ دندان به حالت اولیه با روش سفید کردن دندان انجام می شود، که می شود به استفاده از خمیر دندان سفید کننده برای کمک به این پروسه اشاره کرد. اما بلیچینگ دندان به مواد مخصوص بلیچینگ نیاز دارد که باید زیر نظر دندانپزشک ترمیمی انجام شود.

 

بلیچینگ و سفید کردن دندان

دلایل کدر شدن و تغییر رنگ دندان :

ممکن است کدر شدن و تغییر رنگ دندان ها داخلی یا خارجی بوده و یا عوامل گوناگونی روی این مورد تاثیر داشته باشند. آسیب به مینای دندان باعث کدر شدن و تغییر رنگ دندان شما خواهد شد. به احتمال زیاد این شرایط از عواملی چون مصرف نوشیدنی ها و خوراکی های نامناسب بوجود می آید. تغییر رنگ و یا کدر شدن سطح خارجی دندان، بر اثر مصرف تنباکو، الکل و نوشیدنی های رنگی و گازدار ایجاد می شود، که عدم درمان به موقع دندان ها منجر به آسیب دیدن سطح داخلی آنها می شود. 

عواملی دیگر که احتمالا بر کدر شدن داخلی و تغییر سطح رنگ دندان ها تاثیرگذار هستند، می توان به عامل ژنتیکی و یا اکتسابی نیز اشاره کرد، و همچنین مصرف برخی از داروها مانند تتراسایکلین و یا ضربه و پوسیدگی، دندان ها دچار تغییر رنگ می شوند. برای ترمیم و درمان و رسیدن به لبخند هالیوودی می توانید به مطب دندانپزشک زیبایی دکتر مهدی ابوالقاسمی مراجعه کرده و با اصلاح طرح لبخند به لبخند زیبا برسید.

 

بلیچینگ و سفید کردن دندان

عوامل ماندگاری و دوام بلیچینگ و سفید کردن دندان 

۱. پرهیز از نوشیدنی ها و خوراکی هایی که باعث تغییر رنگ دندان ها شده و آنها را تیره می کنند، که باید حداقل تا یه هفته این مورد رعایت شود.

۲.  استفاده از نی در هر زمان ممکن برای مصرف نوشیدنی هایی که باعث تیره شدن دندان ها می شوند.

۳. بهره گیری و استفاده از راه های نگهداری و حفظ سفیدی دندان که بلافاصله بعد از این روش و یا در فاصله های مشخصی مانند سالی یک بار انجام می شود.

۴. در سطحی مناسب با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، بعد از غذا خوردن و قبل خواب، برای حفظ سلامت دهان و دندان ها

 

آیا روش بلیچینگ، دندان ها را حساس می کند ؟

در روش بلیچینگ، در بعضی از موارد ممکن است دندان های شما در هنگام استفاده از مواد خوراکی یا نوشیدنی های گرم و سرد اندکی حساس شوند، که این مورد کاملا به صورت موقت خواهد بود و دندان ها دوباره به حالت نرمال باز خواهند گشت.

 

شما می توانید جهت مشاوره به مطب بهترین دندانپزشک غرب جناب دکتر مهدی ابوالقاسمی مراجعه کرده و هرچه زودتر به رویای لبخند زیبا برسید.

اشتراک گذاری

نظر بدهید