مقالات

مقالات دندانپزشکی

دندانپزشکی شاخه ای از علم پزشکی است که به سلامت دهان و دندان می پردازد. دندانپزشک به درمان بیماری های دهان و دندان ، جلوگیری از پیشرفت این نوع بیماری‌ها و بالابردن میزان بهداشت دهان و دندان در جامعه می پردازد. البته در سال های اخیر مباحث جدیدی مانند زیبایی دندان و اصلاح طرح لبخند وارد حوزه کاری علوم دندانپزشکی شده است.

طراحی لبخند (طرح لبخند) فرآیندی است که از طریق آن ظاهر لبخند فرد از طریق روش های دندانپزشکی زیبایی همچون سفید کردن دندان،  پر کردن دندان، لامینت، مرتب کردن دندان ها با ارتودنسی اصلاح شده و بهبود و ترمیم پیدا کند. طرح لبخند می تواند ظاهر نامناسب یا تغییر رنگ داده دندان ها را توسط متخصص ارتودنسی ترمیم کند و وضعیت گاز گرفتن دندان ها را اصلاح نماید و عضلات کنترل کننده حرکت های فک را به حالت طبیعی باز گرداند. هدف اصلی طرح لبخند در نظر گرفتن ویژگی های صورت، نوع رنگ پوست، رنگ مو، دندان ها، بافت لثه و لب ها به چهره ای است که بتوان به یک لبخند ایده آل دست پیدا کرند.

علاقمندان به بهداشت دهان و دندان و دانشجویان رشته دندانپزشکی می توانند مقالات گرد آوری شده و مورد تایید دکتر مهدی ابوالقاسمی را مطالعه بفرمایند تا با علم دندانپزشکی و خط لبخند آشنا شوند.