ایمپلنت

دندانپزشکی پونک غرب تهران اصلاح طرح لبخند ایمپلنت لامینیت

خدمات

ایمپلنت

یکی از موارد داشتن چهره ای زیبا و اعتماد به نفسی بالا داشتن دندان هایی زیبا و ردیف می باشد

زمانی که یک یا چند دندان را به واسطه دندان های پوسیده از دست می دهیم به غیر از تاثیر به سزایی که در چهره دارد در روحیه و اعتماد به نفس افراد نیز موثر است که تا قبل از آمدن ایمپلنت Implant معمولا متخصصان دندانپزشک دندان های پوسیده را با درمان ریشه ، روکش گذاری و پر کردن دندان های پوسیده به از بین رفتن دندان کمک می کردند اما زمانی که پوسیدگی از حدی بالاتر بود یا ریشه به اندازه ای خراب بود که نمیشد ترمیم کرد مجبور به کشیدن دندان میشدند و همین باعث از دست دادن دندان می شد . در این بین ایمپلنت دندان به کمک انسان آمد و می تواند هم زیبایی از دست رفته را به چهره بازگرداند و هم می تواند توانایی جویدن طبیعی را برگرداند..

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان که فیکسچر نامیده می شود به پین هایی گفته می شود که از جنس تیتانیوم می باشد و سازگار با بافت های بدن است که از طریق جراحی داخل استخوان فک کاشته می شود و پروتزهای دندانی که به این ایمپلنت ها متصل می شود و به دو شکل ثابت یا متحرک می باشد را به این ایمپلنت ها وصل میکنند . پس از جایگذاری ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت دندان در داخل استخوان فک سلول های استخوان سازی که در ایمپلنت موجود است استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد . از آنجا که فلز تیتانیومی باید از میان لثه عبور کند، بنابراین سالم بودن لثه یک شرط مهم برای ایمپلنت است. همچنین لثه باید استقامت کافی برای نگهداری پایه فلزی را داشته باشد. .

انواع ایمپلنت

در بازارهای جهانی در حدود صد نوع ایمپلنت وجود دارد اما مهمترین معیار برای برتری یک نوع بر نوعی دیگر پاسخ بافتهای پذیرنده ایمپلنت نسبت به نوع دیگر می باشد و همین عامل موفقیت کاشت دندان را تضمین می کند همچنین درصد شکست ایمپلنتهای معتبری که دارای استخوان سازی در اطرافشان می باشد کمتر است.
انواع ایمپلنت ها دارای تفاوت های عمده ای می باشند که از آنجمله می توان به قیمت ایمپلنت ، حدود استخوان در دسترس ، پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت سازنده و... می باشد.

عوارض ایمپلنت دندان

شاید این سوال پیش بیاید که آیا امکان دارد که ایمپلنت دندان عوارض داشته باشد در پاسخ به این سوال می توان گفت بله این امکان وجود دارد که بعضی افراد با پس زدن ایمپلنت مواجه شوند و آنهم افرادی هستند که یا بلافاصله پس از کاشت ایمپلنت غذایی میل گنند.در واقع بعد از کاشت ایمپلنت باید از غذاهای نرم استفاده کرد و دیگر افراد سیگاری هستند که حاظر نیستند در ان زمان مصرف سیگار خود را به ۲ یا ۳ عدد کاهش دهند مورد دیگر افرادی هستند که با مشکل بالا بودن قند بالا مواجه هستند که در صورتی که قند خود را کنترل کنند می توانند بدون هیچ عوارضی ایمپلنت دندان خود را بکارند .عفونت نیز این امکان را می دهد که بعد از کاشت ایمپلنت با مشکل مواجه شوند .

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

مرحله اول

جراحی و کاشت ایمپلنت دندان

مرحله دوم

فاصله زمانی در حدود ۳ الی ۶ ماه جهت استئواینتگریشن

مرحله سوم

شروع مرحله پروتز و گذاشتن دندان

سوالات متداول